خبر یزد

آخرين مطالب

چهارمین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات و خبرگزاری‌های یزد از آیینه آمار فرهنگي

چهارمین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات و خبرگزاری‌های یزد از آیینه آمار

  بزرگنمايي:

خبر یزد - چهارمین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات، سرپرستی‌های استانی، پایگاه‌ ‎ های خبری و نمایندگی خبرگزاری‌ها با کوله‌باری از آمارهای از قلم افتاده، با معرفی برگزیدگانی از استان‌های یزد، فارس، کرمان و جنوب کرمان به کار خود پایان داد.
«کاظم صادقپور» عضو هیات مدیره خانه مطبوعات استان یزد در این باره در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا – منطقه یزد، به ارسال مجموعاً 659 اثر به این دوره از جشنواره اشاره و تصریح کرد: پس از بازبینی آثار 54 مورد از آنها به دلیل نقص مدرک حذف و 605 اثر داوری شد.
وی میزان مشارکت بانوان در این دوره از جشنواره را 42 درصد و برای آقایان 58 درصد اعلام و اظهار کرد: آثار به تفکیک بخش‌های جشنواره در بخش سرمقاله و یادداشت 86 اثر، طراحی و گرافیک 50 اثر، مقاله 23 اثر، گزارش 131 اثر، عکس 28 اثر، مصاحبه 29 اثر، تیتر 72 اثر، کاریکاتور 20 مورد و بخش ویژه نیز 189 اثر را شامل می‌شد.
به گفته‌ی وی، بیشترین فراوانی برگزیدگان در کسب رتبه اول مربوط به روزنامه بشارت یزد، دو هفته نامه صدای‌تاک کرمان و روزنامه خبر جنوب فارس و رتبه دوم به خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنای یزد) و روزنامه خبر جنوب فارس و رتبه سوم هم روزنامه بشارت اختصاص یافت.
این مسئول در ادامه نیز روزنامه بشارت یزد و خبر جنوب فارس را نیز با دریافت پنج مقام، صاحب بیشترین فروانی در برگزیدگان این جشنواره اعلام کرد.
وی با بیان این که این جشنواره اولین جشنواره الکترونیکی مطبوعات استان بود، یادآور شد: برای اولین بار آثار استان‌های یزد، فارس، کرمان و جنوب کرمان به صورت الکترونیکی از طریق پورتال جشنواره دریافت شدند.
صادق‌پور با اشاره به تدوام برگزاری این جشنواره به صورت سالانه، بیان کرد: این جشنواره که با موج‌آفرینی عظیمی برگزار و منجر به ارزیابی و رقابتی سالم بین خبرنگاران و روزنامه‌نگاران شد، با استقبال 60 درصدی آثار یزدی‌ها همراه بود و از این رو امیدواریم که با ارتقای سطح آن در سنوات بعدی، جشنواره را به صورت ملی میزبانی کنیم.
وی در ادامه نیز اسامی برگزیدگان این جشنواره در بخش‌های مختلف را یادآور شد و تصریح کرد: در بخش سرمقاله و یادداشت به ترتیب «داود پاک طینت» از هفته‌نامه ساباط یزد، «جمیله اسکندری» از دوهفته‌نامه سکوت (کرمان) و «محسن ماندگاری» از روزنامه صبح یزد (یزد) جایگاه اول تا سوم را کسب کردند و «غلامرضا مالک‌زاده» از ایرنا(فارس) شایسته تقدیر معرفی شد.
این مسئول افزود: در بخش مقاله «کاظم شاملو» از ایرنای یزد حائز رتبه دوم و «محمد امامی» از روزنامه بشارت یزد به جایگاه سوم دست یافتند ولی داوران هیچ شرکت‌کننده‌ای را حائز رتبه برتر ندانستند.
وی در مورد برگزیدگان بخش عکس نیز گفت: «محمدجواد راغبیان» از روزنامه همشهری(یزد)، «بهارک روشن بخش» از ایسنای یزد و «علی محمدی‌راد» از هفته‌نامه شهر راز(فارس) به ترتیب اول تا سوم شدند.
صادقپور ادامه داد: در بخش طراحی و گرافیک نیز «امین سامعی»از روزنامه بشارت یزد، «محبوبه جعفری» از روزنامه صبح یزد و «مجید آباد»از روزنامه توریسم(فارس) به ترتیب اول تا سوم شدند.
به گفته‌ی وی، «سعیده السادات درخش» از دو هفته‌نامه سی و سه یزد، «محمد شهبازی» دو هفته‌نامه سی و سه یزد و «سمیرا مولودی» از روزنامه شیراز نوین فارس در بخش گزارش جایگاه اول تا سوم را به دست آوردند.
وی نفرات برگزیده بخش مصاحبه را به ترتیب «محبوبه فیروزآبادی» از هفته نامه صدای تاک کرمان، «صالح مستوفیان» از روزنامه بشارت یزد و «عاطفه ابراهیمی» از ماهنامه آوای رسا یزد اعلام کرد.
وی با اشاره به این که هیچ اثری در بخش خبر به عنوان نفر اول حائز رتبه نشد، گفت: «پیمان کشاورز» از روزنامه شیراز نوین فارس و «سید غیاث‌الدین ملک حسینی» از روزنامه خبر جنوب(فارس) به جایگاه دوم و سوم دست یافتند، «کبری دانشی»از ایرنای یزد نیز شایسته تقدیر عنوان شدند.
صادق‌پور نفرات اول برگزیده بخش تیتر را به طور مشترک «محمدرضا نژاد حیدری پور» از هفته‌نامه صدای‌تاک کرمان و «رقیه دهقانی» از روزنامه خبر جنوب فارس، نفر دوم به طور مشترک «رقیه دهقانی» از روزنامه خبر جنوب فارس و «سید غیاث‌الدین ملک حسینی» از روزنامه خبر جنوب فارس، نفر سوم به طور مشترک «سمیه شرف دینی» از روزنامه قدس یزد، «امیر شیخ علیشاهی»از هفته نامه یزد بیدار یزد و شایسته تقدیر در این بخش «مرضیه امیری» از پایگاه خبری شیرازه فارس اعلام شدند.
عضو هیات مدیره خانه مطبوعات یزد نفرات برگزیده بخش طنز را نیز به ترتیب «محمد علی وزیری» از روزنامه بشارت یزد، «یاسر سیستانی‌نژاد» از روزنامه پیام مای کرمان و «محمود فتاحی اردکانی» از دوهفته نامه مروت اردکان یزد را به ترتیب اول تا سوم معرفی کرد.
وی با بیان این که در بخش ویژه با عنوان «نقش شخصیت‌های یزد در شکل‌گیری انقلاب شکوهمند اسلامی» هیچ اثری در جایگاه اول و دوم برگزیده نشد، گفت: «فاطمه رهبریزدی» از ایسنا جایگاه سوم این بخش را کسب کرد.
وی با اشاره به برگزیده نشدن هیچ اثری در جایگاه اول در بخش «فرخی یزدی، اخلاق رسانه ای، روزنامه‌نگاری مسئولانه و عمل‌گرا»، گفت: «اسماعیل عسلی» از روزنامه عصر مردم فارس دوم و «اطهره منصوری» از دوهفته نامه روز خوب یزد سوم شدند.
صادقپور با اشاره به کسب جایگاه اول بخش «مطبوعات و شهر جهانی» توسط «کاظم شاملو» از ایرنای یزد، تصریح کرد: «سید احمد نجفی» از ایرنای فارس دوم و «محمدرضا حائری‌زاده» از دو هفته‌نامه اندیشه یزد، سوم شدند.
وی در مورد بخش «چالش‌های پیش روی جوانان»، افزود: در جایگاه اول هیچ اثری در این بخش حائز رتبه نشد اما «محمد امین افشارپور»ایرنای فارس دوم و «فائزه وزیری» از دو هفته‌نامه سی وسه(یزد) سوم شدند.
وی با اشاره به برگزیدگان بخش «شهروند آگاه، شهر آباد»، تصریح کرد: «محمدامین افشارپور» از ایرنای فارس، «شیما عباس‌زاده» و «فاطمه رهبریزدی» از ایسنای یزد و «محمد شهبازی» از روزنامه بشارت یزد اول تا سوم شدند.
این مسئول «پارسا بهمنی» از روزنامه خبر جنوب فارس، «سمیه گلابگیریان» از روزنامه همشهری یزد، «محبوبه فیروزآبادی» از هفته نامه صدای تاک کرمان اول تا سوم شدند.
وی با بیان این که در بخش «رسانه و مسئولیت اجتماعی» هیچ اثری در این بخش حائز رتبه اول نشد، تصریح کرد: «احمدرضا سهرابی» از روزنامه عصر مردم فارس و «فرشاد براتی» از خبرگزاری تسنیم یزد به ترتیب دوم و سوم شدند.
صادق‌پور در مورد بخش «ترویج ورزش» بیان کرد: هیچ اثری در این بخش رتبه اول و دوم را کسب نکردند اما «سعید صادقی‌مقدم» از ایرنای یزد سوم شد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

اجرایی شدن برنامه‌های فرهنگی هنری یزد با برند وحشی بافقی

ماجرای داوطلب شدن ابرکوهی‌ها برای گشودن معبر مین عملیات رمضان

برگزاری همایشی در یزد برای گرامیداشت همسر امیرچخماق

هنرمندان برگزیده استان یزد در سال 97 تجلیل شدند

تنها گنبد چین خورده‌‌ی تیموری ایران؛ پیدای پنهان یزد

مرمت اساسی خانه وحشی بافقی زمانبر است

نگران خانه‌های بدون سکونت بافت‌های تاریخی هستیم

رونمایی از دو کتاب در دانشگاه علوم قرآنی میبد

اهدای بیش از 1000 نسخه کتاب و نشریه به کانون‌های مساجد یزد

ارسال 83 مقاله به دبیرخانه همایش فخر چهلم در استان یزد

تنها بنای باقیمانده ایران از عهد تیموری در یزد، موریانه‌زدایی شد

یزد مظهر هنر اصیل ایرانی و اسلامی است

ارسال بسته‌های کتاب و اسباب بازی مهریزی‌ها به مناطق سیل زده

ریزش بخشی از قلعه فهرج در بارندگی اخیر یزد

ارسال کمک‌های نهاد کتابخانه‌های یزد به مناطق سیل زده

همایش ملی «فرهنگ رضوی، بانوان فرهیخته» در یزد برگزار می‌شود

ایجاد اشتغال پایدار برای زندانیان یزد با ترویج صنایع دستی

«تمدن کاریزی» اساس زندگی مسالمت‎‎آمیز ادیان در ایران و یزد

خانه تاریخی صغیره اردکان ثبت ملی شد

برپایی نمایشگاه عکاس فرانسوی در خانه تاریخی آقازاده ابرکوه + تصاویر

«انتظار» یعنی مدیریت درست دشواری‌ها

برنامه‌های فرهنگی کانون اصلاح و تربیت یزد در کشور شاخص است

پرونده سرقت هویت مسجد جامع یزد همچنان باز است

سامانه گردشگری الکترونیک باغ جهانی دولت‌آباد رونمایی شد

سه میلیارد ریال صرف ساماندهی گلزارهای شهدا مهریز شد

اغلب کاروانسراهای اردکان شرایط مناسبی ندارد

ضرورت تامین زمین برای توسعه فضای آموزشی در یزد

مهلت ثبت نام مدارس تیزهوشان و نمونه، تمدید شد

یزد مظهر هنر اصیل ایرانی و اسلامی است

ریزش بخشی از قلعه فهرج در بارندگی اخیر یزد

ارسال بسته‌های کتاب و اسباب بازی مهریزی‌ها به مناطق سیل زده

تحلیل نمایش کاکوتی در حوزه هنری یزد

حرکت خودجوش هنرمندان یزدی برای کمک به سیل‌زدگان کشور

ارسال 83 مقاله به دبیرخانه همایش فخر چهلم در استان یزد

مرمت اساسی خانه وحشی بافقی زمانبر است

تعدادی از مدارس استان یزد تعطیل شد

آیین نکوداشت «علی سطانی گردفرامرزی» در یزد برگزار می‌شود

نکوداشت ادیب معاصر یزد اواخر فروردین ماه جاری برگزار می شود

وصل به دریا

سخنور نامی و جوان یزد که سرش را به باد داد

برج‌های خاموش یزد همچنان خاموش!

سخنور نامی و جوان یزد که سرش رابه باد داد

میلاد امام حسین (ع) در زورخانه های مهریز گرامی داشته شد

رشد 40 درصد اسکان مسافران نوروزی در تفت

«یادگار پدری» به جمع بوم‌گردی‌های مهریز پیوست + تصاویر

تشییع پیکر مدیر کل اسبق ارشاد یزد در شیراز

برند پایتخت کتاب ایران باید نماد پایدار شهر یزد شود

مدیر کل بنیاد شهید یزد خبر داد؛ یزد قریب 10 هزار جانباز دارد/آسایشگاه جانبازان به زودی اجرایی می‌شود

راهیابی نویسندگان یزدی به مرحله نهایی جشنواره شعر و داستان انقلاب

خویدک، روستایی با افسانه‌های کهن تاریخی