خبر یزد

آخرين مطالب

چهارمین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات و خبرگزاری‌های یزد از آیینه آمار فرهنگي

چهارمین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات و خبرگزاری‌های یزد از آیینه آمار

  بزرگنمايي:

خبر یزد - چهارمین جشنواره منطقه‌ای مطبوعات، سرپرستی‌های استانی، پایگاه‌ ‎ های خبری و نمایندگی خبرگزاری‌ها با کوله‌باری از آمارهای از قلم افتاده، با معرفی برگزیدگانی از استان‌های یزد، فارس، کرمان و جنوب کرمان به کار خود پایان داد.
«کاظم صادقپور» عضو هیات مدیره خانه مطبوعات استان یزد در این باره در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا – منطقه یزد، به ارسال مجموعاً 659 اثر به این دوره از جشنواره اشاره و تصریح کرد: پس از بازبینی آثار 54 مورد از آنها به دلیل نقص مدرک حذف و 605 اثر داوری شد.
وی میزان مشارکت بانوان در این دوره از جشنواره را 42 درصد و برای آقایان 58 درصد اعلام و اظهار کرد: آثار به تفکیک بخش‌های جشنواره در بخش سرمقاله و یادداشت 86 اثر، طراحی و گرافیک 50 اثر، مقاله 23 اثر، گزارش 131 اثر، عکس 28 اثر، مصاحبه 29 اثر، تیتر 72 اثر، کاریکاتور 20 مورد و بخش ویژه نیز 189 اثر را شامل می‌شد.
به گفته‌ی وی، بیشترین فراوانی برگزیدگان در کسب رتبه اول مربوط به روزنامه بشارت یزد، دو هفته نامه صدای‌تاک کرمان و روزنامه خبر جنوب فارس و رتبه دوم به خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنای یزد) و روزنامه خبر جنوب فارس و رتبه سوم هم روزنامه بشارت اختصاص یافت.
این مسئول در ادامه نیز روزنامه بشارت یزد و خبر جنوب فارس را نیز با دریافت پنج مقام، صاحب بیشترین فروانی در برگزیدگان این جشنواره اعلام کرد.
وی با بیان این که این جشنواره اولین جشنواره الکترونیکی مطبوعات استان بود، یادآور شد: برای اولین بار آثار استان‌های یزد، فارس، کرمان و جنوب کرمان به صورت الکترونیکی از طریق پورتال جشنواره دریافت شدند.
صادق‌پور با اشاره به تدوام برگزاری این جشنواره به صورت سالانه، بیان کرد: این جشنواره که با موج‌آفرینی عظیمی برگزار و منجر به ارزیابی و رقابتی سالم بین خبرنگاران و روزنامه‌نگاران شد، با استقبال 60 درصدی آثار یزدی‌ها همراه بود و از این رو امیدواریم که با ارتقای سطح آن در سنوات بعدی، جشنواره را به صورت ملی میزبانی کنیم.
وی در ادامه نیز اسامی برگزیدگان این جشنواره در بخش‌های مختلف را یادآور شد و تصریح کرد: در بخش سرمقاله و یادداشت به ترتیب «داود پاک طینت» از هفته‌نامه ساباط یزد، «جمیله اسکندری» از دوهفته‌نامه سکوت (کرمان) و «محسن ماندگاری» از روزنامه صبح یزد (یزد) جایگاه اول تا سوم را کسب کردند و «غلامرضا مالک‌زاده» از ایرنا(فارس) شایسته تقدیر معرفی شد.
این مسئول افزود: در بخش مقاله «کاظم شاملو» از ایرنای یزد حائز رتبه دوم و «محمد امامی» از روزنامه بشارت یزد به جایگاه سوم دست یافتند ولی داوران هیچ شرکت‌کننده‌ای را حائز رتبه برتر ندانستند.
وی در مورد برگزیدگان بخش عکس نیز گفت: «محمدجواد راغبیان» از روزنامه همشهری(یزد)، «بهارک روشن بخش» از ایسنای یزد و «علی محمدی‌راد» از هفته‌نامه شهر راز(فارس) به ترتیب اول تا سوم شدند.
صادقپور ادامه داد: در بخش طراحی و گرافیک نیز «امین سامعی»از روزنامه بشارت یزد، «محبوبه جعفری» از روزنامه صبح یزد و «مجید آباد»از روزنامه توریسم(فارس) به ترتیب اول تا سوم شدند.
به گفته‌ی وی، «سعیده السادات درخش» از دو هفته‌نامه سی و سه یزد، «محمد شهبازی» دو هفته‌نامه سی و سه یزد و «سمیرا مولودی» از روزنامه شیراز نوین فارس در بخش گزارش جایگاه اول تا سوم را به دست آوردند.
وی نفرات برگزیده بخش مصاحبه را به ترتیب «محبوبه فیروزآبادی» از هفته نامه صدای تاک کرمان، «صالح مستوفیان» از روزنامه بشارت یزد و «عاطفه ابراهیمی» از ماهنامه آوای رسا یزد اعلام کرد.
وی با اشاره به این که هیچ اثری در بخش خبر به عنوان نفر اول حائز رتبه نشد، گفت: «پیمان کشاورز» از روزنامه شیراز نوین فارس و «سید غیاث‌الدین ملک حسینی» از روزنامه خبر جنوب(فارس) به جایگاه دوم و سوم دست یافتند، «کبری دانشی»از ایرنای یزد نیز شایسته تقدیر عنوان شدند.
صادق‌پور نفرات اول برگزیده بخش تیتر را به طور مشترک «محمدرضا نژاد حیدری پور» از هفته‌نامه صدای‌تاک کرمان و «رقیه دهقانی» از روزنامه خبر جنوب فارس، نفر دوم به طور مشترک «رقیه دهقانی» از روزنامه خبر جنوب فارس و «سید غیاث‌الدین ملک حسینی» از روزنامه خبر جنوب فارس، نفر سوم به طور مشترک «سمیه شرف دینی» از روزنامه قدس یزد، «امیر شیخ علیشاهی»از هفته نامه یزد بیدار یزد و شایسته تقدیر در این بخش «مرضیه امیری» از پایگاه خبری شیرازه فارس اعلام شدند.
عضو هیات مدیره خانه مطبوعات یزد نفرات برگزیده بخش طنز را نیز به ترتیب «محمد علی وزیری» از روزنامه بشارت یزد، «یاسر سیستانی‌نژاد» از روزنامه پیام مای کرمان و «محمود فتاحی اردکانی» از دوهفته نامه مروت اردکان یزد را به ترتیب اول تا سوم معرفی کرد.
وی با بیان این که در بخش ویژه با عنوان «نقش شخصیت‌های یزد در شکل‌گیری انقلاب شکوهمند اسلامی» هیچ اثری در جایگاه اول و دوم برگزیده نشد، گفت: «فاطمه رهبریزدی» از ایسنا جایگاه سوم این بخش را کسب کرد.
وی با اشاره به برگزیده نشدن هیچ اثری در جایگاه اول در بخش «فرخی یزدی، اخلاق رسانه ای، روزنامه‌نگاری مسئولانه و عمل‌گرا»، گفت: «اسماعیل عسلی» از روزنامه عصر مردم فارس دوم و «اطهره منصوری» از دوهفته نامه روز خوب یزد سوم شدند.
صادقپور با اشاره به کسب جایگاه اول بخش «مطبوعات و شهر جهانی» توسط «کاظم شاملو» از ایرنای یزد، تصریح کرد: «سید احمد نجفی» از ایرنای فارس دوم و «محمدرضا حائری‌زاده» از دو هفته‌نامه اندیشه یزد، سوم شدند.
وی در مورد بخش «چالش‌های پیش روی جوانان»، افزود: در جایگاه اول هیچ اثری در این بخش حائز رتبه نشد اما «محمد امین افشارپور»ایرنای فارس دوم و «فائزه وزیری» از دو هفته‌نامه سی وسه(یزد) سوم شدند.
وی با اشاره به برگزیدگان بخش «شهروند آگاه، شهر آباد»، تصریح کرد: «محمدامین افشارپور» از ایرنای فارس، «شیما عباس‌زاده» و «فاطمه رهبریزدی» از ایسنای یزد و «محمد شهبازی» از روزنامه بشارت یزد اول تا سوم شدند.
این مسئول «پارسا بهمنی» از روزنامه خبر جنوب فارس، «سمیه گلابگیریان» از روزنامه همشهری یزد، «محبوبه فیروزآبادی» از هفته نامه صدای تاک کرمان اول تا سوم شدند.
وی با بیان این که در بخش «رسانه و مسئولیت اجتماعی» هیچ اثری در این بخش حائز رتبه اول نشد، تصریح کرد: «احمدرضا سهرابی» از روزنامه عصر مردم فارس و «فرشاد براتی» از خبرگزاری تسنیم یزد به ترتیب دوم و سوم شدند.
صادق‌پور در مورد بخش «ترویج ورزش» بیان کرد: هیچ اثری در این بخش رتبه اول و دوم را کسب نکردند اما «سعید صادقی‌مقدم» از ایرنای یزد سوم شد.
انتهای پیام

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

افشاگری مطهری از اتفاقی عجیب در مجلس

دفاع مقدس از بخش‌های مهم تاریخ ایران است

برگزاری آزمون تعیین سطح زبان انگلیسی طلاب در یزد

سه مرکز جامعه القرآن در بافق در دست ساخت است

294 دانش آموز یزدی به مسابقات طرح دادرس راه یافتند

آموزش‌های مدارس با فضاهای شهری متناسب باشد

44 مدرسه و فضای آموزشی یزد در تصرف سایر دستگاه‌هاست

مدارس تصرفی یزد تنها در صورت نیاز آموزش و پروش تخلیه می‌شود

سالانه 200 قرآن آموز بافقی، آموزش کلام وحی را فرا می گیرند

شایعه خودکشی عبدالرضا داوری در فضای مجازی+ عکس

تغییر کاربری قلعه ملکی هرات پس از پایان مرمت

راه اندازی پرتال ملی همکلاسی آسمانی یک ضرورت فرهنگی و اجتماعی است

آیین بزرگداشت حسین مسرت پژوهشگر، مصححّ متون کهن، کتابشناس و یزدشناس پیشکسوت، با عنوان «کاریز فرهنگ

برگزاری اولین نمایشگاه منطقه‎ای صنایع دستی در میبد

در آیین تجلیل از پژوهشگر برجسته یزدی مطرح شد؛ مسرت کاریز جوشان فرهنگ یزد است

رهبر انقلاب پس از دیدار با آبه: با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد

نخستین جشنواره زردآلوی دهستان فراغه ابرکوه برگزار شد

آئین بزرگداشت نویسنده و پژوهشگر یزدی برگزار شد

2 کتاب نویسنده و پژوهشگر معاصر یزد رونمایی شد

مطالبات هنرمندان ابرکوهی در حاشیه برپایی نمایشگاه صنایع‌دستی

ساخت 10 واحد اقامتگاه بوم گردی در مهریز آغاز شد

اثر فرهنگی تاریخی «خانه فلسفی» یزد در به ثبت ملی رسید

15 عنوان کتاب در حوزه ایثار یزد چاپ شد

استقبال ناشرین از سومین دوره جایزه کتاب سال یزد

هفته فرهنگ و نشاط تیرماه آینده در یزد برگزار می شود

مرمت و ساماندهی قلعه ملکی هرات خاتم آغاز شد

نمایشگاه دائمی صنایع دستی در مهریز گشایش یافت

شکایت مجمع از علی مطهری و محمود صادقی

بادگیر، هویتی غیرقابل سرقت

شهر جهانی یزد مهجور از هنر جهانی سینما

فرهنگ و هنر باید در مقوله پیشگیری از وقوع جرم نقش‌آفرین باشند

رونمایی از 60 طرح سنتی سفال و سرامیک میبد در میراث فرهنگی کشور

54 اثر از یزد به جشنواره ملی فانوس ارسال شد

سامانه اطلاع رسانی کلاس های اوقات فراغت در یزد طراحی شد

یزدی‌ها 800 میلیون تومان فطریه و کفاره پرداخت کردند

مناطق سیل‌زده جنوب کشور ایستگاه پایانی تئاتر «بغض اسارت»

پاسداشت یک عمرخدمت صادقانه به کتاب و فرهنگ یزد

540 روحانی برای تبلیغ به روستاهای یزد اعزام شدند

بزرگداشت «حسین مسرت» نویسنده یزدی برگزار می‌شود

شهر جهانی زیلو میهمان نصف جهان می‌شود

چرا درهای بقعه‌ی شاه کمالیه‌ی یزد به روی مردم بسته است؟

یزدی‌ها برای ثبت جهانی طلای خود تلاش می‌کنند

احیا و حفظ صنایع دستی مهریز به فرهنگ سازی نیاز دارد

مشاور خاتمی: روحانی هر چه زودتر برود بهتر است

ایجاد مسیر گردشگری در طولانی‌ترین قنات جهان در یزد + تصاویر

ایجاد مسیر گردشگری در طولانی‌ترین قنات جهان در یزد

مداخله کشورهای عربی سد راه ثبت جهانی بادگیرهای یزد + عکس

نمره درسی، بهانه هتک حرمت معلم در فضای مجازی

تمام دستگاه ها برای حفظ برند شهر جهانی به میدان بیایند

هتک حیثیت معلم توسط دانش‌آموزان در یزد