خبر یزد

آخرين مطالب

رییس شورای شهر یزد:

کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست برای یزد ضروری است اجتماعي

کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست برای یزد ضروری است

  بزرگنمايي:

خبر یزد - رییس شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به ضرورت توجه به مسائل محیط زیست شهری در توسعه مدیریت اجتماعی، گفت: تغییر نام کمیسیون خدمات شهری و ترافیک به کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست مقدمه‌ای برای تفکر بیشتر به مقوله محیط زیست شهری است . «غلامعلی سفید»  با اشاره به طرح بحث تغییر نام کمیسیون خدمات شهری و ترافیک شورای اسلامی یزد توسط ریاست این کمیسیون، اظهار کرد: به نظر می‌رسد تغییر نام کمیسیون خدمات شهری و ترافیک شورا به کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست زمینه لازم برای توجه بیش از پیش به این مهم را ایجاد می‌کند .
وی افزود: دفع زباله، ایجاد فضای سبز مطلوب و توجه به بحث انرژی پاک در شهر صنعتی یزد از جمله مواردی است که پیش از این در دستور کار کمیسیون خدمات شهری شورا بوده و ارتباط مستقیم با مقوله محیط زیست شهری دارد .
رییس شورای اسلامی شهر یزد با بیان این‌که بحث تغییر نام کمیسیون خدمات شهری شورا شهر یزد به کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست در این کمیسیون رأی موافق را آورده است، گفت: در صورت موافقت دیگر اعضای شورای شهر یزد این مهم انجام و در دستور کار اجرایی شورا و شهرداری قرار می‌گیرد .
سفید تغییر نام کمیسیون خدمات شهری را مقدمه‌ای برای توجه بیش از پیش به مقوله محیط زیست شهری دانست و بیان کرد: در دنیای امروز محیط زیست صاحب اختیارات وسیع بوده و نقش مهمی در مسائل آینده بشریت ایفا می‌کند .
این مسئول با بیان این‌که تغییر نام کمیسیون خدمات شهری برای توسعه مدیریت شهری ضروری است و بعد از آن بحث تغییر نام معاونت خدمات شهری شهرداری در دستور کار شورا قرار می‌گیرد، تصریح کرد: به نظر می‌رسد اسم کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست تکلیف جدی برای شورا و شهرداری در این حوزه ایجاد کرده و برنامه‌های توسعه شهری را به سمت این مهم سوق می‌دهد .
لزوم تغییر نام کمیسیون خدمات شهری شورای یزد

«سپنتا نیکنام» رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر یزد، با بیان این‌که اسامی کمیسیون‌های داخلی از گذشته برای شورا تعریف شده و اساساً تغییرات احتمالی نام آنها به مصوبه وزارت کشور نیاز ندارد، اظهار کرد: عنوان کاملی که برای کمیسیون خدمات شهری شورای شهر یزد تعیین شده «کمیسیون خدمان شهری و ترافیک» است و این در حالی بوده که بحث ترافیک شهری در ساختار شهرداری به معاونت عمرانی و خدمات شهری به معاونت خدمات شهری شهرداری واگذار شده است .
وی توجه به بحث محیط زیست را یکی از اولویت‌های اجرایی کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر یزد دانست و افزود: با توجه به این‌که مسائلی نظیر استفاده راهکارهای جدید تفکیک و پردازش پسماندهای خشک و تر، ساماندهی و کنترل نخاله های ساختمانی و تلاش برای مدیریت منابع آبی از طریق جداسازی آب خام و اصلاح شیوه آبیاری فضای سبز شهری، از جمله اقدامات در دستور کار این کمیسیون هستند، تغییر نام کمیسیون خدمان شهری و ترافیک به کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست، اقدامی پسندیده و لازم است .
این عضو شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به این‌که تغییر نام این کمیسیون علاوه بر تعیین رویکرد آن، اقدامات اجرایی آن را هدفمند نموده و در مسیر توسعه پایدار شهر نیز بسیار اثرگذار خواهد بود گفت: تعیین نامی متناسب با فعالیت‌های کمیسیون رویکردی مفید که البته بر کارکرد شورا هم اثرگذار است برای این کمیسیون به ارمغان دارد .
رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر یزد با بیان این‌که خوشبختانه بحث توجه به محیط زیست یکی از اولویت‌های اجرایی شورای پنجم است، تصریح کرد: با توجه به اهمیت تقویت زیرساخت‌های انرژی، آبی، هوا، پسماند و زباله‌های خشک و تر در بحث محیط زیست شهری توجه به تغییر نام کمیسیون خدمات شهری و ترافیک به کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست اقدامی بنیادین در این حوزه محسوب می‌شود .
وی توجه به مباحث مرتبط با محیط زیست شهری از دیگر رویدادهای حائز اهمیتی است که به واسطه تغییر نام کمیسیون خدمات شهری شورا اتفاق می‌افتد، گفت: این‌که اعضای شورای شهر در مدیریت شهری به بحث محیط زیست توجه بیش از پیش داشته باشند نماد بارزی از تفکر آینده‌نگری و توسعه متوازن شهر یزد است .
بایدهای محیط زیست شهری متوجه کمیسیون خدمات شهری است

«ونوس عامری» رییس کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر یزد با بیان این‌که بحث محیط زیست در برآیند فعالیت‌های اجرایی یکی از اولویت‌های شورای پنجم بوده و است، اظهار کرد: با توجه به این‌که تاکنون هیچ ساختاری برای حمایت از فعالیت‌های محیط زیستی شهری در شورا و شهرداری یزد وجود نداشت، شورای پنجم با تشکیل کمیته‌ای تحت عنوان محیط زیست فعالیت این مهم را از ابتدای شروع به کار خود در دستور کار قرار داده است .
وی افزود: در سال اول فعالیت شورای پنجم کمیته محیط زیست زیرمجموعه کمیسیون فرهنگی و با هدف آموزش مسائل زیست محیطی در سطح شهر یزد فعالیت کرده است.
عامری در ادامه با اشاره به ضرورت برنامه‌ریزی منسجم و مدون در حوزه محیط زیست شهری، گفت: در سال دوم فعالیت شورا اسلامی شهر یزد و با قبول مسئولیت کمیسیون خدمات شهری توسط سپنتا نیکنام بحث واگذاری فعالیت‌های اجرایی محیط زیست شهری به کمیسیون خدمات شهری مطرح شده است.
رییس کمیسیون بودجه شورای شهر یزد با بیان این‌که طبق برآوردهای انجام شده فعالیت‌های محیط زیست شهری در کمیسیون خدمان شهری شورا تعریف می‌شود، تصریح کرد: به دلیل اهمیت فوق العاده بحث محیط زیست در شورای پنجم طرح تغییر نام کمیسیون خدمات شهری و ترافیک به «کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست» از سوی ریاست این کمیسیون مطرح و با قبول این مهم در کمیسیون مربوطه مقرر شد تمام مسائل محیط زیستی در کنار وظایف کمیسیون خدمات شهری شورا با ساختار معین، مد نظر و برنامه‌ریزی قرار گیرند.


نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

پزشکان فاقد کارتخوان مورد ظن فرار مالیاتی قرار می گیرند

نصب دستگاه کارتخوان در مطب پزشکان یزد الزام قانونی است

کارتخوان پزشکان، ماموریت نیمه کاره

طلاق در بهاباد به کمتر از 30 مورد رسید

سیستم آموزشی ایران نیازمند تحولی عظیم است

کلاهبردار رزومه ساز در یزد شناسایی و دستگیر شد

نرخ بیکاری در یزد صفر می‌شود اگر صنعت...

مدیرکل امور مالیاتی یزد تأکید کرد: لزوم نصب کارتخوان در مطب پزشکان

فرآیند ثبت‌نام پیاده‌روی اربعین 98 در یزد

لهجه، نشانه هویت و پیشینه فرهنگی هنرمندان است

فرآیند ثبت‌نام پیاده‌روی اربعین 98 در یزد

404 ساختمان بلندمرتبه در یزد شناسایی شد

توزیع 100 هزار پاکت مهر عاطفه‌ها در مدارس استان یزد

واژگونی خودرو در جاده تفت – یزد یک کشته برجا گذاشت

تصادف در جاده یزد - میبد 6 زخمی برجا گذاشت

واژگونی خودروی سواری در میبد؛ 11 مصدوم و پنج کشته بجای گذاشت

لزوم استفاده از رسانه‌های تخصصی برای انتقال مفاهیم بهداشتی

گزارش تصویری ملاقات چهره به چهره شهردار شهر جهانی یزد با شهروندان منطقه سه شهرداری یزد در راستای نهضت پاسخگویی

شهرداران برای زمین‌های دارای مالکیت مشاع پروانه ساخت صادر کنند

دو اثر میراث طبیعی و فرهنگی استان یزد ‌ثبت ملی شد

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری بر لزوم استفاده از ظرفیت های محله ای در جهت غنا بخشیدن به فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی شهر تاکید کرد

احیای کارکردهای واقعی مساجد مستلزم امام جماعت بروز است

کشف محموله 103 کیلویی تریاک در مهریز

صدور 60گواهی داوری قرآن کریم در یزد

آسـایش شـهروندی زیـر چـتر مسئولیت شـهرداری

شهردار یزد بر لزوم اتمام پروژه های سطح شهر تاکید کرد

شهرداری یزد از جمله اولین شهرداری‌های کشور است که منطقه خاصی را به بافت تاریخی خود اختصاص داده است

حلقه‌های صالحین ادارات باید گفتمان ولایت را شکل دهند

کلنگ ساخت اولین بیمارستان سبز کشور یزد به زمین خورد

ممنوعیت انجام عملیات حفاری در معابر شهری یزد همزمان با آغاز سال تحصیلی

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد عنوان کرد: در پنج ماه اول سال جاری بیش از هزار عملیات امداد و نجات انجام شده است

معاون خدمات شهری شهرداری یزد بر لزوم نشاط دانش آموزان در ایام بازگشایی مدارس تاکید کرد

آمار حریق و حوادث در هفته سوم شهریورماه

برگزاری چهارمین سمپوزیوم سلول‌های بنیادی، مهندسی بافت در یزد

بهره‌برداری از ساختمان پلیس توریسم در شهر جهانی یزد

امیدواریم با حفر چاه‌های جذبی جدید، شاهد آبگرفتگی معابر در سال جاری نباشیم.

یزد نیازمند تحول جدی در حمل‌ونقل عمومی

دفاع مقدس، قطعه‌ای از حماسه عاشوراست

1200 گردشگر خارجی میزبان محرم یزد

گزارش تصویری مراسم افتتاحیه سومین دوره مسابقات فوتسال پیشکسوتان شهرداری های کلانشهرهای کشور در یزد

لزوم مشارکت و توانمندسازی سمن‌ها در برنامه‌ریزی توسعه‌ای یزد

آئین 300 ساله شاه حسن شاه حسین در میبد اکران شد

اجتماع حسینی سیزدهم محرم در یزد

عذرخواهی مدیرکل روابط عمومی استانداری یزد بجای مدیرعامل توزیع برق

گزارش تصویری مراسم پرفیض قرائت زیارت عاشورا مصادف با سالروز شهادت حضرت امام سجاد (ع) در پایانه مسافربری غدیر یزد

نشست هم اندیشی بررسی و پیگیری دفع آب های سطحی برگزار شد

گزارش تصویری حضور رضا اردکانیان وزیر نیرو در صحن علنی شورای اسلامی شهر

شهردار یزد خواستار ساماندهی حوزه آب و برق شهری از سوی وزارت نیرو شد

مدیر مرکز خلاقیت و فناوری های نوین شهری شهرداری یزد بر لزوم بهره گیری از ظرفیت های استان برای معرفی یزد به جهانیان تاکید کرد

اجرای 136 طرح آب و برق وزارت نیرو در یزد