خبر یزد

آخرين مطالب

رییس شورای شهر یزد:

کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست برای یزد ضروری است اجتماعي

کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست برای یزد ضروری است

  بزرگنمايي:

خبر یزد - رییس شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به ضرورت توجه به مسائل محیط زیست شهری در توسعه مدیریت اجتماعی، گفت: تغییر نام کمیسیون خدمات شهری و ترافیک به کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست مقدمه‌ای برای تفکر بیشتر به مقوله محیط زیست شهری است . «غلامعلی سفید»  با اشاره به طرح بحث تغییر نام کمیسیون خدمات شهری و ترافیک شورای اسلامی یزد توسط ریاست این کمیسیون، اظهار کرد: به نظر می‌رسد تغییر نام کمیسیون خدمات شهری و ترافیک شورا به کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست زمینه لازم برای توجه بیش از پیش به این مهم را ایجاد می‌کند .
وی افزود: دفع زباله، ایجاد فضای سبز مطلوب و توجه به بحث انرژی پاک در شهر صنعتی یزد از جمله مواردی است که پیش از این در دستور کار کمیسیون خدمات شهری شورا بوده و ارتباط مستقیم با مقوله محیط زیست شهری دارد .
رییس شورای اسلامی شهر یزد با بیان این‌که بحث تغییر نام کمیسیون خدمات شهری شورا شهر یزد به کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست در این کمیسیون رأی موافق را آورده است، گفت: در صورت موافقت دیگر اعضای شورای شهر یزد این مهم انجام و در دستور کار اجرایی شورا و شهرداری قرار می‌گیرد .
سفید تغییر نام کمیسیون خدمات شهری را مقدمه‌ای برای توجه بیش از پیش به مقوله محیط زیست شهری دانست و بیان کرد: در دنیای امروز محیط زیست صاحب اختیارات وسیع بوده و نقش مهمی در مسائل آینده بشریت ایفا می‌کند .
این مسئول با بیان این‌که تغییر نام کمیسیون خدمات شهری برای توسعه مدیریت شهری ضروری است و بعد از آن بحث تغییر نام معاونت خدمات شهری شهرداری در دستور کار شورا قرار می‌گیرد، تصریح کرد: به نظر می‌رسد اسم کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست تکلیف جدی برای شورا و شهرداری در این حوزه ایجاد کرده و برنامه‌های توسعه شهری را به سمت این مهم سوق می‌دهد .
لزوم تغییر نام کمیسیون خدمات شهری شورای یزد

«سپنتا نیکنام» رییس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر یزد، با بیان این‌که اسامی کمیسیون‌های داخلی از گذشته برای شورا تعریف شده و اساساً تغییرات احتمالی نام آنها به مصوبه وزارت کشور نیاز ندارد، اظهار کرد: عنوان کاملی که برای کمیسیون خدمات شهری شورای شهر یزد تعیین شده «کمیسیون خدمان شهری و ترافیک» است و این در حالی بوده که بحث ترافیک شهری در ساختار شهرداری به معاونت عمرانی و خدمات شهری به معاونت خدمات شهری شهرداری واگذار شده است .
وی توجه به بحث محیط زیست را یکی از اولویت‌های اجرایی کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر یزد دانست و افزود: با توجه به این‌که مسائلی نظیر استفاده راهکارهای جدید تفکیک و پردازش پسماندهای خشک و تر، ساماندهی و کنترل نخاله های ساختمانی و تلاش برای مدیریت منابع آبی از طریق جداسازی آب خام و اصلاح شیوه آبیاری فضای سبز شهری، از جمله اقدامات در دستور کار این کمیسیون هستند، تغییر نام کمیسیون خدمان شهری و ترافیک به کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست، اقدامی پسندیده و لازم است .
این عضو شورای اسلامی شهر یزد با اشاره به این‌که تغییر نام این کمیسیون علاوه بر تعیین رویکرد آن، اقدامات اجرایی آن را هدفمند نموده و در مسیر توسعه پایدار شهر نیز بسیار اثرگذار خواهد بود گفت: تعیین نامی متناسب با فعالیت‌های کمیسیون رویکردی مفید که البته بر کارکرد شورا هم اثرگذار است برای این کمیسیون به ارمغان دارد .
رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر یزد با بیان این‌که خوشبختانه بحث توجه به محیط زیست یکی از اولویت‌های اجرایی شورای پنجم است، تصریح کرد: با توجه به اهمیت تقویت زیرساخت‌های انرژی، آبی، هوا، پسماند و زباله‌های خشک و تر در بحث محیط زیست شهری توجه به تغییر نام کمیسیون خدمات شهری و ترافیک به کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست اقدامی بنیادین در این حوزه محسوب می‌شود .
وی توجه به مباحث مرتبط با محیط زیست شهری از دیگر رویدادهای حائز اهمیتی است که به واسطه تغییر نام کمیسیون خدمات شهری شورا اتفاق می‌افتد، گفت: این‌که اعضای شورای شهر در مدیریت شهری به بحث محیط زیست توجه بیش از پیش داشته باشند نماد بارزی از تفکر آینده‌نگری و توسعه متوازن شهر یزد است .
بایدهای محیط زیست شهری متوجه کمیسیون خدمات شهری است

«ونوس عامری» رییس کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر یزد با بیان این‌که بحث محیط زیست در برآیند فعالیت‌های اجرایی یکی از اولویت‌های شورای پنجم بوده و است، اظهار کرد: با توجه به این‌که تاکنون هیچ ساختاری برای حمایت از فعالیت‌های محیط زیستی شهری در شورا و شهرداری یزد وجود نداشت، شورای پنجم با تشکیل کمیته‌ای تحت عنوان محیط زیست فعالیت این مهم را از ابتدای شروع به کار خود در دستور کار قرار داده است .
وی افزود: در سال اول فعالیت شورای پنجم کمیته محیط زیست زیرمجموعه کمیسیون فرهنگی و با هدف آموزش مسائل زیست محیطی در سطح شهر یزد فعالیت کرده است.
عامری در ادامه با اشاره به ضرورت برنامه‌ریزی منسجم و مدون در حوزه محیط زیست شهری، گفت: در سال دوم فعالیت شورا اسلامی شهر یزد و با قبول مسئولیت کمیسیون خدمات شهری توسط سپنتا نیکنام بحث واگذاری فعالیت‌های اجرایی محیط زیست شهری به کمیسیون خدمات شهری مطرح شده است.
رییس کمیسیون بودجه شورای شهر یزد با بیان این‌که طبق برآوردهای انجام شده فعالیت‌های محیط زیست شهری در کمیسیون خدمان شهری شورا تعریف می‌شود، تصریح کرد: به دلیل اهمیت فوق العاده بحث محیط زیست در شورای پنجم طرح تغییر نام کمیسیون خدمات شهری و ترافیک به «کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست» از سوی ریاست این کمیسیون مطرح و با قبول این مهم در کمیسیون مربوطه مقرر شد تمام مسائل محیط زیستی در کنار وظایف کمیسیون خدمات شهری شورا با ساختار معین، مد نظر و برنامه‌ریزی قرار گیرند.

نظرات شما

ارسال دیدگاه

Protected by FormShield

ساير مطالب

وضعیت کارگران فصلی یزد چهره انسانی شهر را زیر سوال می‌برد

بسیج ملی کنترل فشارخون رسالتی ملی و همگانی است

«پروفسور و مرد دیوانه» در یزد دیده شدند

رفت‌ و آمد معلولان در یزد رایگان می‌شود

تاکید مدیر منطقه چهار شهرداری یزد بر لزوم اخذ استعلام دستگاه های خدمت رسان قبل از واگذاری انشعابات آب، برق و گاز

تغییر و تحولات در جمعیت هلال احمر یزد

شهردار یزد خواستار تسریع در روند اجرای میدان انتهای بلوار شهید قندی شد

اداره تعاون بافق علت بیکاری برخی کارگران معدن سرب کوشک را رسیدگی می کند

طرح آبیاری نوین در نیمی از باغ‌های ابرکوه اجرا شد

مدیر منطقه چهار شهرداری یزد بر لزوم اخذ استعلام دستگاه های خدمت رسان قبل از واگذاری انشعابات آب، برق و گاز از شهرداری تاکید نمود

طرح ساماندهی تابلوهای پشتِ‌بامی، تا جمع‌آوری کامل آن‌ها در سطح شهر ادامه خواهد داشت.

شهردار یزد: میدان احداث شده در انتهای بلوار شهید قندی ساماندهی می شود

معاون فرماندار بهاباد: برنامه های دهه کرامت، باشکوه برگزار شود

ساخت 30 واحد مسکونی در شهر بافق آغاز شد

آموزش 5000 یزدی در طرح مصون سازی کودکان از اعتیاد

شهردار یزد عنوان کرد: شهرداری در حوزه خدمات شهری نقش مؤثر و ارتباط نزدیکی با اجرای سیاست های مرتبط با فرهنگ عمومی دارد

چهار میلیارد ریال برای تکمیل خانه های عالم مهریز نیاز است

استفاده از ظرفیت های ابرکوه برای مبارزه با مواد مخدر ضروری است

رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری یزد عنوان کرد: مدیریت واحد شهری زمینه ساز خدمت شایسته به شهروندان است

از آغوش پدر و برادرم هم می‌ترسم!

برگزاری ویژه برنامه «قرار هشتم» همزمان با دهه کرامت در یزد

لزوم جذب مشارکت عمومی برای ارتقای سواد سلامت جامعه

ارسال 86 درصد ابلاغیه‌های دادگستری یزد به صورت الکترونیکی

پیشگیری از تخلف مهمترین برنامه سازمان بازرسی در یزد است

فرماندار مهریز نسبت به احتمال حریق در مراتع هشدار داد

سلامت اردکانی ها در گرو مشارکت سازمان های مردم نهاد است

کاهش 25 درصدی طلاق در استان یزد

نقش بازدارندگی از جرم سازمان بازرسی در استان یزد محقق شد

شناسایی نقاط آسیب پذیر سیل در بخش مرکزی بافق آغاز شد

نشست هماهنگی نمایشگاه پیشگیری از آسیب های مواد مخدر برگزار شد

10 میلیارد ریال برای آسفالت معابر روستایی مهریز اختصاص یافت

با راه‌اندازی 2مرکز جدید در یکماه آینده، مجموعاً شش مرکز مکانیزه معاینه فنی در شهر یزد وجود خواهد داشت.

ساماندهی تابلوهای سطح شهر با تداوم اجرای طرح حذف تابلوهای فضایی غیر مجاز در راستای پاکسازی منظر شهری ورفع آلودگی های بصری

نشست بررسی راهکارهای امور مربوط به پیمانکاران خدمات شهری

سامانه بی تی اس تلفن همراه در شهرستان یزد راه اندازی شد

افزایش ورودی پرونده‌ها بحران جدی دستگاه قضایی است

خودرو حامل 22 راس گوساله فاقد مجوز بهداشتی در بافق توقیف شد

قضات باید علاوه بر قاطعیت جاذبه هم داشته باشند

ترویج فرهنگ شهادت رمز سعادت در دنیا و عاقبت بخیری است

حضور شهردار یزد در نهمین نشست پویش ملی حمل و نقل پاک شهرداری‌های سراسر کشور

عذرخواهی رئیس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد از مردم شریف یزد به خاطر رفتار ناشایست راننده اتوبوس با کارگر زحمتکش

سامانه BTS تلفن همراه در شهرستان یزد راه اندازی شد

150 متخلف در یزد به هیات رسیدگی تخلفات اداری معرفی شدند

امام جمعه یزد ایجاد پارک های مناسب را برای بانوان خواستار شد

شهردار یزد در بازدید از روند عملیات عمرانی منطقه دو عنوان کرد: مدیریت شهری در مناطق مختلف شهر به پیشبرد پروژه ها می اندیشد

آمار حریق و حوادث در هفته پایانی خرداد ماه

تدوام گرما تا پایان هفته در یزد

یزدی ها سالانه حدود 80 میلیارد تومان دخانیات مصرف می کنند

توصیه‌های پلیس آگاهی به شهروندان یزدی

توضیحات معاون آموزش وپرورش یزد در خصوص نحوه توزیع کاغذ دولتی